Ремонт санвузла


Ремонт санвузла

Ванна кімната і туалет, або, кажучи офіційною мовою, санвузол. Місце, яке він займає, становить лише 6 – 8% від загальної площі квартири, але по своїй важливості санвузол поза конкуренцією.
Можна уявити собі квартиру без якої-небудь кімнати або навіть без кухні (в “студіях” зазвичай кухні як такої немає – вона об’єднана з вітальнею), але абсолютно неможливо уявити собі житло без санвузла.
Капітальний ремонт санвузла представляє досить складне технічне завдання, це не жарт. Довіряти цю роботу слід тільки висококваліфікованим фахівцям.
По-перше, якщо якість монтажних та оздоблювальних робіт хоча б частково може перевірити хто завгодно (наприклад, стіна крива, двері або вікно не закривається, або плитка покладена нерівно), то якість монтажу водопроводу, каналізації і електрики ви на око перевірити не зможете.
А по-друге, результатом неякісної роботи може бути затоплення сусідів, постійно засмічується каналізація, коротке замикання в електропроводці через потрапила на неї води і т. п. серйозні неприємності.

Отже, починаємо ремонт ванної!
Якщо ви вирішили зробити перепланування, то врахуйте, що це може зажадати узгодження у відповідних інстанціях, а на проекти, пов’язані зі збільшенням площі санвузла, ви можете це саме узгодження і не отримати – офіційно, звичайно. Це пов’язано з різними нормами, які забороняють розміщення санвузлів над житловими приміщеннями і т. д.
Але припустимо, що етап всіх узгоджень ви благополучно минули і приступили безпосередньо до ремонту. Про підлогах, стелях і стінах у нас вже писалося чимало, тому лише коротко нагадаю, що всі матеріали повинні бути вологостійкими, а на підлозі має бути гідроізоляція. До речі, з приводу гідроізоляції сантехнічної шафи (це місце, де знаходяться стояки водопроводу і каналізації). Це найнебезпечніше місце в плані протікання. Якщо цю саму гідроізоляцію там не зробити, то навіть при самій невеликій протечке в шафі (а там знаходиться велика кількість різних з’єднань і запірних кранів) вода моментально пройде до сусідів знизу. Однак якщо ви її там зробите, то з’явиться ризик іншого роду: у разі прориву труби стояка або несправності крана у сусідів зверху вся вода замість того, щоб по трубі стояка стекти вниз, поллється до вас у квартиру. Тому робити чи не робити гідроізоляцію в сантехнічному шафі – питання, що називається, творчий.
У ванній кімнаті також дуже важливо дотримати геометрію приміщення, в іншому випадку буде важко добре укласти плитку і правильно розмістити сантехоборудованіє.
Електропроводка та електрообладнання
Ванна кімната і туалет накладають особливі вимоги на все, що так чи інакше пов’язане з електрикою. Весь санвузол ділиться на чотири зони. Для кожної з цих зон детально розписано, що там може знаходитися, а що ні і які вимоги до електроустаткування для кожної з цих зон. Електрообладнання, що використовується у вологих приміщеннях, повинно мати заземлення, проводка повинна бути трехпроводной (фаза, нуль, земля). Світильники, розетки, вимикачі використовуються зі ступенем захисту IP44. Одне з нових вимог – система зрівнювання потенціалів. Різних норм і правил, що відносяться до електроустаткування в санвузлах, дуже багато. Всі їх перерахувати в невеликій статті просто неможливо. У неспеціаліста практично немає шансів не порушити яке-небудь з них. Тому перед початком робіт інженером-електриком складається проект, який потім узгоджується в Енергонагляд. У тому випадку, якщо будівельники, які вам роблять ремонт, не можуть надати вам такий проект або просять за нього занадто дорого, проект та його затвердження можна замовити в спеціалізованій організації. Також цю послугу може надати інженер-електрик експлуатуючої ваш будинок організації.
Можу порадити використовувати в санвузлі 12-вольт світильники. Вони безпечні і на них істотно менше обмежень з розміщення.

Водопостачання та каналізація
Для підводки гарячої та холодної води зараз використовуються сталеві, мідні, металлополімерниє та поліпропіленові труби. Для каналізації – ПВХ-труби. Перекривають воду за допомогою кульових запірних вентилів. Якщо сантехніки використовують різьбові з’єднання, то важливо не замуровувати їх в стіну, щоб потім мати до них доступ. Зварні з’єднання сталевих труб необхідно загрунтовуються щоб уникнути корозії. Фільтри грубого очищення на водопровідні труби слід ставити в обов’язковому порядку щоб уникнути поломок дорогого сантехнічного обладнання. Фільтри найкраще встановлювати з дренажем, так як це полегшує їх обслуговування.

При підключенні рушникосушки “дитячої” помилкою є неправильна підводка гарячої води.
Якщо сантехнік каже, що в те місце, де ви хочете встановити полотенцесушитель, правильну підводку провести не можна, повірте йому і встановіть електричний полотенцесушитель.

Каналізаційні труби укладаються з ухилом близько 5% і по можливості без кутів в 90 °.
Настійно рекомендую купувати всі труби і сантехнічну арматуру тільки відомих виробників і бажано в спеціалізованих магазинах. На московському ринку це німецькі, італійські, бельгійські та французькі виробники.
Наслідки покупки китайських підробок, якими забиті будівельні ринки, можуть бути просто катастрофічними.

Ревізійні люки для обслуговування водопровідно-каналізаційної системи не повинні бути занадто маленькими, інакше втрачається їх сенс і в разі виникнення будь-яких проблем доведеться ламати стіни.
Все це загальні моменти при монтажі водопроводу і каналізації, а взагалі все це повинно входити в сферу компетенції ваших сантехніків.

Переходимо до вентиляції. Ставити примусову витяжну вентиляцію слід обов’язково.
На що потрібно звертати увагу при покупці вентилятора? Перше – потужність, вона повинна відповідати обсягу приміщення, друге – шум (вимірюється в децибелах). Обидві характеристики вказуються на вентиляторі.

Сантехнічне обладнання.
Тут піде мова про змішувачі, водонагрівачах, санфаянсе і т. д. Нічого втішного на адресу вітчизняних виробників я сказати не можу. Вони, на жаль, поступаються провідним світовим виробникам практичним за всіма параметрами. Відмінні змішувачі виробляють такі фірми, як ORAS, GROHE, HANSGROHE, DAMIXA.
Для ванни та душу зверніть увагу на моделі з термостатом. У них є два регулятора. Одним регулюється температура, а іншим – напір води. На мій погляд, виключно зручно.

Серед виробників умивальників, біде, унітазів і ванн в середній ціновій категорії можна перерахувати таких виробників, як IDEAL STANDART, ROCA, IDO, IFO, GUSTAVSBERG, JACOB DELFON. Дизайн всіх цих виробів, як це не дивно, вражає різноманітністю, а якість на досить високому рівні.
Зверніть увагу на зливні системи для унітазів, які монтуються в стіну, і підвісні унітази для них. Поки такі рішення не дуже поширені у нас в країні, а даремно, виглядають вони досить цікаво.

Електроводонагрівачі. Вони діляться на проточні та накопичувальні. Проточні водонагрівачі мають менші розміри, але мають значно більшу потужність, ніж накопичувальні. Вона може доходити до 16 кВт. В умовах великої кількості інших електроприладів у квартирі це може створити дуже велике навантаження на вашу електромережу. Крім того, ви навряд чи зможете укластися в нормативи по потужності, що існують для квартир. Тому особисто я віддаю перевагу накопичувальні водонагрівачі.
Що купувати? Вибір досить великий. Це ELECTROLUX, ARISTON, SIEMENS, VALLIANT, STIEBEL ELTRON.
Порадити можу тільки одне: якщо ви живете не один (одна), купуйте накопичувальний нагрівач не менш 80 л.

Встановлювати гідромасажну ванну чи ні – радити не буду, так як хороша ванна – річ досить дорога і вам вирішувати, чи варто платити за неї 2000 – 4000.
Зауважу тільки, що принципово підключення гідромасажної ванни не відрізняється від підключення звичайної.
Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам під час ремонту, при покупці матеріалів і при спілкуванні з будівельниками.

Залиште відгук